Potřebuji pomoc psychologa?

Publikoval(a) Mgr. Jaroslav Král dne

Potřebuji pomoc psychologa?

Každý se občas dostane do tíživé životní situace. Kdy a v čem vám konkrétně může pomoci návštěva psychologa? Koho takový odborník vlastně léčí?

S psychologem lze řešit různé problémy. Vztahový poradce může provádět partnerskou terapii, v praxi působí též psychologové pracující s dětmi. Tento odborník vám kromě vztahů může poskytnout podporu i ohledně otázek souvisejících se sebevědomím, pomoc psychologa uplatníte i v rámci různých zásadních životních křižovatek, kdy budete řešit další smysl života a jeho naplnění.

Psycholog může být vhodnou volbou pro konzultaci a radu. Dokáže ale i určit diagnózu a svého klienta správně nasměrovat dál. Pokud stav pacienta již vyžaduje medikaci, jednoznačně však práce psychologa nestačí. V takovém případě je nutné vyhledat psychiatrickou péči.

Jsou vaše potíže natolik vážné, že už byste je měli řešit s odborníkem? Univerzální rada neexistuje. Jistým vodítkem může být to, pokud problémy trvají v řádu týdnů, omezují vás v běžném životě, případně vaši blízcí o vás začínají jevit obavy a upozorňují vás, že stávající stav by bylo vhodné řešit. Návštěvu psychologa je za těchto okolností určitě vhodné zvážit.