Proč vás lidé ignorují?

Publikoval(a) Mgr. Jaroslav Král dne

Proč vás lidé ignorují?

Ignorují mě lidé? Proč mě ignorují? Máte pocit, že vás lidé neposlouchají nebo vám nevěnují pozornost? Být ignorován je bolestivý pocit, zvláště když pochází od lidí, které znáte a máte rádi. Může být matoucí, proč se to děje. Bez ohledu na to, kdo je tím, kdo s vámi zachází mlčky, možná byste měli pochopit, proč tomu tak je, a udělat vše pro to, abyste to napravili. Zde je tedy 8 nenápadných důvodů, kvůli kterým vás ostatní mohou ignorovat.

Příliš se snažíte

Chceme (většinou) navazovat kontakty s lidmi, kteří nám připadají zajímaví a zaujali nás. Víme, že to vyžaduje navázání a udržování kontaktu a umožnění, aby se spojení časem rozvinulo.

Když si interakce a spojení s lidmi vynucujete, odvrací je to od vás. Poznají, jak neupřímně se chováte, například tím, že měníte svou osobnost kolem toho, kdo jste. Je sice pravda, že vztah s přáteli není takový jako s kolegy, ale když se příliš snažíte být někým, kým nejste, lidé vycítí zoufalství a mohou se od vás odtáhnout.

Jste sobecký

I když má slovo narcismus špatnou pověst a příběh o svém původu, mít zdravý narcismus je ve skutečnosti dobré. Je to sebevědomí a dobrý pohled na sebe sama. To je normální a potřebné.

Když však ve společenském prostředí mluvíte vždy jen o sobě a kradete ostatním pozornost, může to v lidech vyvolat nelibost nad vaší přítomností, protože nepřispíváte k té stránce skupiny, kterou sdílejí ostatní. Pokud jste přesvědčeni, že jen vy si zasloužíte komplimenty a záři reflektorů a že všichni ostatní musí slyšet o vašem výletu do Paříže, budou to vnímat jako aroganci a odpojí se od vás. A pokud jste kamarád, který si vždy příhodně „zapomene“ peněženku a vaši přátelé za vás musí platit, ach jo. To by mohla být vaše poslední večeře zdarma.

Jste odpojení od prožívání ostatních

Když jste ve společnosti přátel nebo dokonce kolegů, zapojení do konverzace může přinést zvýšení morálky nebo jen čas na ventilaci ohledně práce nebo čehokoli jiného.

Když jste příliš společensky pasivní nebo se zdá, že vám chybí asertivita, lidé to mohou vnímat jako odtažitost nebo jako to, že vás konverzace nebo daná činnost/akce nezajímá, a začnou vás ignorovat. Všichni se velmi rádi zapojujeme do komunikace s lidmi, kteří nám to oplácejí. Pasivita by tedy mohla způsobit, že vás budou ignorovat.

Jste extrémně negativní

Nikdo nemá rád, když se s ním někdo baví. Jejich přítomnost je únavná. Je to jako běžet maraton, který nikdy nekončí. Vaše energie a chuť do života je vyčerpaná a vy chcete prostě pryč.

Být občas naštvaný a v depresi je normální, protože emoce jsou normální. Lidé však před negativními lidmi často utíkají a schovávají se. Pokud jste člověk, který je hlasitě hyperkritický k ostatním, nikdy není šťastný a raději se trápí, pak vás lidé budou ignorovat, protože chronická negativita je nakažlivá a nikdo nemá rád, když je mu zle.

Vaše řeč těla je odpuzuje

Nemusíte být odborníkem na řeč těla, abyste dokázali rozpoznat, když se někomu nelíbíte nebo ho nezajímá váš názor. Protože jsme společenské bytosti, obecně máme znalosti o sociálních signálech a o tom, co v určitých souvislostech znamenají, někdy.

Pokud se vám zdá, že vás lidé ignorují, překvapivým důvodem může být to, že vaše řeč těla je nevstřícná nebo defenzivní. Nemusíte mít neustále rozpažené ruce, abyste vyjádřili otevřenost, ale celková staženost a skrývající se pózy, jako je skládání rukou, mračení se a odvracení pohledu, jsou obvykle znamením, že nemáte zájem, a lidé to mohou zachytit a rozhodnout se držet dál.

Nepřijímáte odpovědnost

Dalším zlozvykem, kvůli kterému vás lidé ignorují, je nezodpovědnost a nepřiznání se k ní. Být skutečnou obětí je hrozná věc, která se někomu může stát, ale když jste věčná oběť, lidé nebudou chtít být ve vaší blízkosti.

Pokud jste někdo, kdo se nikdy neprojevuje jako viník nebo viník, a to i v případě, že se provinil, je takové chování nepřijatelné a je důvodem k tomu, aby se s vámi lidé nestýkali. Obětí můžete být někdy, ale nemůžete jí být pořád. Nepřebírání odpovědnosti za své činy a důsledky z nich plynoucí z vás dělá Nežádoucího č. 1.

Jste příliš intenzivní

Vášeň je krásná věc. Je to hnací síla tvorby a obdivuhodná, přitažlivá vlastnost člověka, zejména když je pro něco ve svém životě zapálený. Jejich láska k něčemu je fascinující sledovat.

Opačnou stránkou je, když vášeň člověka vede k tomu, že je více dominantní a panovačný. Tento oheň z nich dělá společenského tyrana, který chce mikromanipulovat se vším, co všichni ve skupině dělají. Nezajímá je, kam je nejlepší jít s přáteli kolektivně na večeři. Vyberou si jedno a tím to pro ně končí. Takové chování je vnímáno jako panovačné a kontrolující a nikdo nemá rád, když ho někdo do něčeho šikanuje.

Požadujete příliš

Žádat přátele o radu a ujištění je normální, zejména když procházíte něčím jedinečným a obtížným. Je příjemné vědět, že se máte o koho opřít.

Pokud jste však typem přítele nebo kolegy, který potřebuje, aby mu někdo neustále potvrzoval jeho práci, nebo potřebuje neustálé zbytečné vnější schválení, aby mohl něco udělat, může to být pro lidi ve vašem okolí ubíjející a vyčerpává je to. Pokud občas nestojíte na vlastních nohou a neustále si chodíte pro pomoc mimo sebe, lidé to budou vnímat jako vlezlost, potřebnost a začnou vás ignorovat.

Závěr

Toto není uzavřený seznam chování, kvůli kterým vás lidé ignorují. Je to jen výchozí bod pro zjištění, proč se vám to děje. Mohlo by vám pomoci vzít v úvahu i další faktory, například to, že nejste schopni číst a dávat sociální signály, nebo to, že máte sociální úzkost, může být důvodem, který s tím souvisí. Pokud s vámi některý z těchto bodů rezonoval a jste ignorováni, doufám, že vám pomohl při úpravě chování, které se u vás projevuje a které k tomu vedlo. Věnujte pozornost věcem, které říkáte a děláte v okolí lidí, protože tyto věci mohou být vodítkem ke sjednání nápravy.