7 důvodů, proč nechat někoho ve friedzone

Publikoval(a) Mgr. Jaroslav Král dne

7 důvodů, proč nechat někoho ve friedzone

Máte jednoho jedinečného kamaráda a přemýšlíte, zda by se váš vztah mohl vyvinout v lásku. Všichni jsme to zažili. Zamilovat se do dobrého přítele je lákavá představa. Už se znáte a zbožňujete jako přátelé… tak proč to nezkusit?

Ale jak poznáte, jestli jde jen o přátelství, nebo je v tom něco víc? Navrhnout kamarádovi schůzku může být trapné. Možná se obáváte, že kamaráda ztratíte, pokud vztah nebude fungovat. V tomto článku vám naznačíme 7 důvodů, proč může být lepší nechat kamaráda kamarádem.

Nepředstavujete si společnou budoucnost

Když někoho milujete, je snadné si představovat, jak by mohla vypadat vaše společná budoucnost. Ale když jste prostě v „přátelské zóně“, není tomu tak. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte o všech způsobech, jak by skutečný vztah mohl být pro vaše přátelství špatný nebo naopak, pak je pravděpodobnější, že se jedná spíše o přátelské city, které chováte, než o skutečnou lásku.

Nevadí vám, že se váš kamarád potkává s jinými lidmi

Když vaše láska k vašemu kamarádovi není platonická, to poslední, co chcete, je vidět ho s jinou osobou. Pokud vám vůbec nevadí, že si váš přítel našel nového partnera, pak je pravděpodobné, že do něj nejste zamilovaní.

Nemáte zájem dozvědět se více o životě svého přítele mimo přátelství

Když někoho milujete, může být těžké se od něj odtrhnout, i když se nevidíte několik dní, týdnů nebo měsíců v kuse. Díky tomu se o něm chcete dozvědět víc, například co v životě dělá, na čem pracuje, jak se cítí. Pokud vás tyto informace nezajímají, může to být proto, že vaše city jsou spíše přátelské než romantické.

Necítíte potřebu trávit s nimi každou volnou chvíli

Když někoho milujete, může být odloučení obtížné. Cítíte potřebu trávit každou volnou chvíli společně. Pokud jste od sebe příliš dlouho, začne se to podepisovat na vašem duševním zdraví. Pokud ke svému příteli nic takového necítíte, je pravděpodobné, že vaše city jsou spíše přátelské než romantické.

Neflirtujete s nimi (nebo naopak)

Pokud flirtování není pro vás oba přirozené, může to být další známka toho, že mezi vámi dvěma není romantická láska. Aby se láska mohla rozvinout, měla by mezi vámi přeskočit jiskra!

Vaše city k němu jsou jednostranné

Pokud se při společně stráveném čase cítíte jako kolo navíc, může to být způsobeno nedostatkem romantických citů. Zdravý vztah by měl zahrnovat určité dávání a přijímání. Pokud nemáte pocit, že by mezi vámi a dotyčným docházelo k vzájemnému projevování zájmu, nebo pokud se vám zdá, že si vaši společnost užívají více než vy, může to být tím, že jsou spíše jen dobrými přáteli než někým, kdo by s vámi mohl sdílet romantické city.

Necítíte se zamilovaně, když jste v jejich blízkosti

Když někoho milujete, může být těžké ovládnout své emoce. Často jsou city tak silné, že vás ovládnou a vy začnete být nervózní nebo úzkostní. Může vám brnět kůže, zrudnout obličej nebo se vám mohou začít potit dlaně jen z toho, že máte dotyčného ve své blízkosti. Pokud se takto ke svému příteli necítíte, pak je velká pravděpodobnost, že mezi vámi dvěma není žádné romantické pouto.

Doufám, že vám tento článek pomohl uvědomit si, zda jsou vaše city ke kamarádovi platonické, romantické nebo něco mezi tím. Nakonec je v pořádku být jen přáteli. Pokud jste spolu šťastní, pak je to jediné, na čem záleží.