7 způsobu jak poznat, že je do vás někdo zamilovaný

Publikoval(a) Mgr. Jaroslav Král dne

7 způsobu jak poznat, že je do vás někdo zamilovaný

Už se vám někdy někdo líbil tak moc, že vás to vyděsilo? Nebo jste k někomu cítili tak silné city, ale nevěděli jste, co s tím? I když je vaše odpověď záporná, mnoho z nás se pravděpodobně někdy v životě ocitlo v podobné situaci nebo bylo na její druhé straně. V pocitech může být složité se orientovat, zejména pokud si ještě nejste jisti, jak to cítí druhá osoba nebo zda to cítí stejně jako vy. Naštěstí pro nás máme na své straně psychologii, která nám pomůže se v tom všem zorientovat a číst mezi řádky. Pojďme se podívat na to, jak poznat zamilovanost.

Nemohou z vás spustit oči

Co může být nejzjevnějším znakem zbožňování a zamilovanosti, když se někdo nemůže ubránit tomu, aby se neztratil ve vašich očích, pak víte, že se do vás zamiloval dost silně. Rádi se na vás dívají, se všemi nedostatky, a zdá se, že nikdy nevydrží příliš dlouho, aniž by se kradmo nepodívali vaším směrem. Zasypávají vás komplimenty ohledně vašeho úsměvu, vlasů, očí, oblečení, smíchu – na co si vzpomenete! Jsou vámi naprosto okouzleni a zdá se, že se vás nikdy nemohou nabažit.

Milují býtí ve vaší blízkosti

Píší vám hned ráno a naposledy před spaním? Zdá se, že s vámi často touží plánovat a trávit s vámi co nejvíce času? Právě takové maličkosti, jako že se vždy ptají na váš den, chtějí vědět, co děláte, ptají se, kdy budete mít čas, abyste si mohli vyrazit, vám o jejich skutečných citech řeknou víc, než by kdy dokázal jakýkoli dlouhosáhlý milostný dopis nebo velké gesto – což nás přivádí k dalšímu bodu!

Vždy vám věnují svůj čas

Aniž byste o to museli žádat, víte, že si na vás tento člověk udělá čas vždy, když ho potřebujete. Jsou starostliví, ohleduplní a pozorní, věnují mimořádnou péči tomu, abyste se cítili podporováni, milováni a oceňováni bez ohledu na to, jak nabitý je jejich program. Čeká vás velký recitál nebo prezentace? Určitě vás přijdou povzbudit! Cítíte se v poslední době na dně a zoufale potřebujete odpočinek? Stačí jim zavolat a oni přijdou s dobrým jídlem a dobrou konverzací.

Pořád se usmívají a flirtují s vámi

Když vás někdo velmi zaujme, nemusíte to ani moc hádat, abyste na to přišli, protože se bude neustále usmívat a smát, kdykoli budete poblíž, nemluvě o tom, že s vámi bude flirtovat při každé příležitosti. Není těžké je přimět k tomu, aby se rozveselili nebo měli ve vaší blízkosti dobrou náladu – většinou už ji mají! A dokonce i ti nejstydlivější a nejzamlklejší lidé se mohou snadno stát uhlazenými, hravými a vtipnými v blízkosti někoho, kdo si získal jejich srdce.

Zahrnují vás pozornými gesty

Ať už jde o objetí, komplimenty, překvapení, vzkazy nebo dárky, někdo, kdo k vám chová silné city, vás určitě zahrne spoustou promyšlených a láskyplných gest, která obvykle nikomu jinému nedává. Nevadí jim udělat něco navíc, jen aby vám zpříjemnili den a viděli vás usmívat se, protože když někoho hluboce milujete a záleží vám na něm, jeho štěstí je i vaším štěstím, jakkoli klišovitě to může znít.

Váží si vašeho názoru a respektují ho

Co nejraději děláte pro zábavu? Kam si myslíte, že byste měli o víkendu vyrazit? Nebo co by podle vás měli udělat s tímto určitým dilematem? Ať už se jedná o jakékoliv téma, tato osoba vás vždy vyhledává chce vědět, co si o tom myslíte. Proč? Protože si váží vašeho názoru a respektuje ho. A my si něčího názoru tolik nevážíme, pokud ho velmi neobdivujeme a nějakým způsobem k němu necítíme silný vztah.

Zdá se, že mají ještě něco, co chtějí říct

A konečně, ale možná to nejdůležitější: Pokud si myslíte, že vám to s tím výjimečným člověkem, se kterým se scházíte, klape, ale v poslední době máte pocit, že se trochu drží zpátky, možná se vám jen bojí říct skutečnou hloubku svých citů k vám! To platí zejména v případě, že jste teprve v rané fázi vašeho vztahu. Pravděpodobně vás jen nechtějí vyděsit tím, že by na vás šli příliš zostra.


Často se svých pocitů děsíme a necháváme si je pro sebe, abychom neriskovali zlomené srdce a ponížení. Pokud jste si však při čtení tohoto článku uvědomili, že k vám někdo chová velmi silné city a vy cítíte totéž, pak si nenechte ujít příležitost mu to říct.